Zmień język

EnglishGermanPolish

Blog

statuetki dekoracyjne z brązu

Czy statuetka z brązu to dobry prezent dla każdego?

Wybierając prezent, jaki chcemy wręczyć, musimy zwrócić szczególną uwagę na gust i preferencje obdarowanego, a także dopasować charakter kupowanego przedmiotu do konkretnej okazji. Znalezienie podarunku, który będzie w stu procentach odpowiadał naszym oczekiwaniom, a jednocześnie przyniesie wiele radości osobie, której go wręczymy, zwykle nie jest łatwe. Jednym z rozwiązań, które dają największe prawdopodobieństwo, że „trafimy” z zakupem jest zdecydowanie się na element ozdobny, który da się łatwo wkomponować we wnętrze, a jego walory estetyczne będą możliwie najbardziej uniwersalne. Wśród wyrobów, które spełniają te kryteria, szczególną uwagę warto zwrócić na statuetki dekoracyjne z brązu. Przekonajmy się, jakie są ich zalety i […]

Czytaj dalej
rzeźby

Rzeźba z brązu w ogrodzie – jak wybrać tę najlepszą?

Rzeźby stanowią tradycyjny element dekoracyjny stosowany już od czasów starożytnych, a poza funkcją ozdobną przez wieki stały się również jedną z ważniejszych form ekspresji artystycznej. Poza kojarzonymi najczęściej z tym obszarem sztuki kamieniem naturalnym i drewnem do ich tworzenia już od samych początków wykorzystywano spiż, a więc stop składający się z mieszaniny miedzi i cyny. Brąz cynowy jest używany do tworzenia odlewów także dziś, a współcześni twórcy przygotowują z niego zarówno okazałe pomniki, jak i popiersia czy klasyczne rzeźby dekoracyjne z brązu nierzadko będące kopiami rozmaitych dzieł sztuki, a także samodzielnie przygotowanymi projektami. Wiele z nich jest chętnie używanych do […]

Czytaj dalej
gipsowe rzeźby

Czy w nowoczesnym salonie mogą znajdować się rzeźby?

Atrakcyjna aranżacja wnętrza powinna w umiejętny sposób łączyć w sobie zarówno elementy użytkowe o odpowiedniej dla swoich użytkowników funkcjonalności, jak i przedmioty czysto dekoracyjne, które korzystnie wpłyną na wygląd urządzanej przestrzeni. Poza klasycznymi środkami takimi jak właściwie dobrane materiały wykończeniowe, meble oraz oświetlenie czy tekstylia istotnymi komponentami przestrzeni stają się również specjalnie zastosowane dodatki. Najczęściej wśród nich znajdują się obrazy lub odpowiednia ceramika, lecz coraz popularniejsze staje się korzystanie z modnych niegdyś rzeźb z brązu. Przekonajmy się, jakie ich rodzaje mogą pomóc w ozdobieniu przestrzeni i sprawdźmy, czy wpiszą się one w nowoczesne projekty.

Czytaj dalej
łańcuszek na szyi kobiety

Jak dobrać najlepszy łańcuszek dla danej zawieszki?

Dobór konkretnego łańcuszka to nie tylko kwestia estetyki, ale również wygody noszenia oraz trwałości biżuterii. Właściwy model sprawi, że zawieszka będzie prezentowała się jeszcze piękniej, a cały komplet będzie znakomitym dopełnieniem stylizacji. Warto także pamiętać, że łańcuszek chroni zawieszkę przed uszkodzeniami czy zgubieniem.

Czytaj dalej
ręcznie robione łańcuszki

Czy warto kupować ręcznie robione łańcuszki?

Ręcznie robiona biżuteria charakteryzuje się wysoką jakością wykonania z wykorzystaniem najlepszych na rynku surowców. Często jest przyozdobiona misternymi detalami i unikalnymi wzorami, dzięki czemu wyróżnia się spośród masowo produkowanych akcesoriów. Wyjaśniamy, dlaczego wybierając łańcuszki, warto wybrać te, które są wykonywane ręcznie.

Czytaj dalej
dwa złote sygnety

Czy kobieta też może nosić sygnet?

Bogato zdobione sygnety to tradycyjna, męska biżuteria noszona od setek lat. W dawnych czasach, służyły do pieczętowania korespondencji. Były także symbolem określonego statusu społecznego, władzy i bogactwa. Obecnie, coraz częściej, sygnety są również chętnie noszone przez kobiety. Podpowiadamy, jak wybrać, najlepszy dla siebie, sygnet damski.

Czytaj dalej
męski sygnet w pudełku

Sygnet jako idealny prezent dla zadbanego mężczyzny

Minęły już czasy, kiedy biżuteria była wyłączną domeną kobiet. Współcześni mężczyźni coraz częściej korzystają z ozdób i akcesoriów, które pozwolą im wyróżnić się w tłumie oraz zamanifestować własny styl. Jedną z najbardziej tradycyjnych i klasycznych form męskiej biżuterii są sygnety. Wyjaśniamy, dlaczego warto je kupić mężczyźnie na prezent.

Czytaj dalej
sygnet męski

Na którym palcu nosić sygnet męski?

Sygnet jest ozdobnym pierścieniem, który w dawnych czasach symbolizował bogactwo i władzę, a jego historia sięga już starożytnego Rzymu. Kiedyś był powszechnie wykorzystywany jako pieczęć z herbem rodowym, służąca również do uwierzytelnienia i znakowania dokumentów. Współcześnie, ten element męskiej biżuterii jest często traktowany jako modny dodatek do klasycznych stylizacji.

Czytaj dalej
obrączki

Czy obrączki do ślubu muszą wyglądać tak samo?

Obrączki ślubne uważane są za symbol miłości i wierności małżeńskiej, przez co tradycyjnie pary decydowały się na identyczne modele. A co jeśli małżonkowie nie są zgodni i podobają im się zupełnie inne wzory? Podpowiadamy jak szukać kompromisu i rozwiewamy wątpliwości, czy obrączki rzeczywiście muszą być takie same.

Czytaj dalej
rozmiar pierścionka

Jak prawidłowo zmierzyć palec przed zakupem obrączki?

Obrączka z brylantami to marzenie każdej przyszłej panny młodej. W każdym sklepie jubilerskim dokładnie mierzony jest rozmiar palca, dzięki czemu biżuteria jest idealnie dopasowana. Jubilerzy korzystają ze specjalnych narzędzi, takich jak trzpienie miarowe oraz obrączki miarowe do pierścionków, obrączek i pierścieni. Różnice pomiędzy rozmiarami są minimalne, dlatego pomiar musi być wykonany bardzo precyzyjnie. A co jeśli zamarzą nam się złote obrączki ślubne na zamówienie, które kupić można przez internet? Wówczas nie pozostaje nic innego jak samodzielne zmierzenie palca. Domowe sposoby mierzenia palca Nie ma nic piękniejszego niż obrączki ręcznie robione dostępne w sklepach internetowych z rękodziełem – trudno wyobrazić sobie […]

Czytaj dalej
obrączki ślubne

Jak wybrać dobre obrączki ślubne krok po kroku?

Decyzji dotyczącej ślubnych obrączek nie warto zostawiać na ostatnią chwilę, ponieważ to właśnie obrączki zostają z małżonkami na długo po zakończeniu samej ceremonii. Obrączki są symbolem miłości, który przez kolejne lata będzie stale przypominał o pięknym ślubnym zobowiązaniu, dlatego ich wybór powinien być dokonywany z uwagą i starannością. Ale czym właściwie należy się kierować?

Czytaj dalej
małżeństwo świętuje rocznicę

Jaką biżuterię kupić małżonce na rocznicę ślubu?

Ślub jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie ludzie podejmują w całym swoim życiu. Każda kolejna rocznica tego wydarzenia jest okazją do snucia wspomnień i okazywania czułych gestów. Jednym z najmilszych akcentów tego szczególnego dnia w kalendarzu jest ofiarowywanie sobie prezentów, a biżuteria – jako przedmiot wartościowy, piękny i symboliczny – świetnie się do tego nadaje. Każdy z dodatków może stać się wyjątkowy dzięki grawerowi z datą ślubu lub imieniem ukochanej.

Czytaj dalej