Zmień język

EnglishGermanPolish

Czy kobieta też może nosić sygnet?

dwa złote sygnety
Udostępnij na mediach społecznościowych

Bogato zdobione sygnety to tradycyjna, męska biżuteria noszona od setek lat. W dawnych czasach, służyły do pieczętowania korespondencji. Były także symbolem określonego statusu społecznego, władzy i bogactwa. Obecnie, coraz częściej, sygnety są również chętnie noszone przez kobiety. Podpowiadamy, jak wybrać, najlepszy dla siebie, sygnet damski.

Wybierasz sygnet gładki czy ze zdobieniami?

Tradycyjnie uważa się, że sygnet to typowo męska biżuteria. Jest to prawdopodobnie związane z tym, że władza i majętność była od wieków przypisywana mężczyznom. W dzisiejszych czas, stare schematy się zacierają, dzięki czemu panie bez obaw mogą nosić takie ozdoby, które będą doskonałych uzupełnieniem zarówno klasycznych jak i nowoczesnych stylizacji.

Niegdyś na sygnetach grawerowano herby rodowe lub inicjały właścicieli. Dzisiaj biżuteria ta przypomina raczej masywniejszy pierścionek, który występuje w różnych kolorach i kształtach. W naszej ofercie złotych sygnetów damskich dostępne są zarówno modele gładkie, jak i zdobione drobnymi cyrkoniami lub czarnymi onyksami.

Sygnet może stać się rodzinną pamiątką

Sygnet można stylizować na wiele różnych sposób. Można go nosić jako pojedynczą ozdobę lub z dodatkiem innych, drobniejszych pierścionków. Z powodzeniem możesz również łączyć różne sygnety ze sobą. Do modeli zdobionych cyrkoniami można dodać delikatne bransoletki lub zawieszki z dodatkiem drobnych kamieni.

Warto pamiętać, że zakup sygnetu może być inwestycją na przyszłość. Dawniej, męskie sygnety były przekazywane z pokolenia na pokolenie i z dumą noszone na rodzinnych uroczystościach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by także sygnet damski stał się ponadczasową, rodzinną pamiątką, którą po latach będzie mogła odziedziczyć córka lub wnuczka.