Zmień język

EnglishGermanPolish

Czy obrączki do ślubu muszą wyglądać tak samo?

obrączki
Udostępnij na mediach społecznościowych

Obrączki ślubne uważane są za symbol miłości i wierności małżeńskiej, przez co tradycyjnie pary decydowały się na identyczne modele. A co jeśli małżonkowie nie są zgodni i podobają im się zupełnie inne wzory? Podpowiadamy jak szukać kompromisu i rozwiewamy wątpliwości, czy obrączki rzeczywiście muszą być takie same.

Ten sam wzór obrączki, w różnych kolorach

Obecnie, kiedy rynek oferuje coraz więcej wariantów biżuterii ślubnej, przyszli małżonkowie wybierają to, co najbardziej trafia w ich gust. Co więcej nie istnieją żadne przesądy sugerujące, że obrączki powinny być takie same, dlatego warto wybrać taki model, jaki z przyjemnością będziesz nosić do końca życia.

Jeśli jedno z partnerów woli żółtą biżuterię, a drugi białą to można wybrać ten sam wzór różniący się kolorem zastosowanego metalu. W ofercie naszego sklepu są nie tylko tradycyjne złote, lub srebrne obrączki, lecz także modele wielokolorowe z dodatkiem coraz popularniejszego, różowego złota.

Obrączki ślubne nie muszą być identyczne

Podczas gdy mężczyźni częściej decydują się na gładkie modele, przyszłe panny młode nierzadko wybierają obrączki ślubne ze zdobieniami, które mają wyróżnić się na dłoni i pasować do pozostałej biżuterii. Możesz też zdecydować się na wariant, w którym obrączki są niemalże identyczne pod kątem motywu przewodniego, jednak różni je drobny detal, jak dodatek szlachetnego kamienia lub zdobienia.

Jednocześnie nie ma żadnych przeciwwskazań, by obie obrączki zdecydowanie się od siebie różniły. W ten sposób możesz dopasować wzór i model obrączki całkowicie pod swoje potrzeby i upodobania, dzięki czemu otrzymasz efektowną ozdobę. A jeśli chcesz koniecznie odnaleźć element wspólny, możesz się zdecydować na grawer po wewnętrznej stronie z imieniem partnera i datą Waszego ślubu.