Zmień język

EnglishGermanPolish

Jak prawidłowo zmierzyć palec przed zakupem obrączki?

rozmiar pierścionka
Udostępnij na mediach społecznościowych

Obrączka z brylantami to marzenie każdej przyszłej panny młodej. W każdym sklepie jubilerskim dokładnie mierzony jest rozmiar palca, dzięki czemu biżuteria jest idealnie dopasowana. Jubilerzy korzystają ze specjalnych narzędzi, takich jak trzpienie miarowe oraz obrączki miarowe do pierścionków, obrączek i pierścieni. Różnice pomiędzy rozmiarami są minimalne, dlatego pomiar musi być wykonany bardzo precyzyjnie. A co jeśli zamarzą nam się złote obrączki ślubne na zamówienie, które kupić można przez internet? Wówczas nie pozostaje nic innego jak samodzielne zmierzenie palca.

Domowe sposoby mierzenia palca

Nie ma nic piękniejszego niż obrączki ręcznie robione dostępne w sklepach internetowych z rękodziełem – trudno wyobrazić sobie lepszy prezent dla swojej wybranki. Obrączka musi jednak pasować, a zatem musisz dokładnie zmierzyć rozmiar palca narzeczonej, a dokładnie jego obwód w miejscu, w którym będzie noszona obrączka. W tym celu wytnij pasek papieru o grubości zbliżonej do obrączki i obwiń nim palec. Papier powinien luźno przylegać do palca i nie może go ściskać. Następnie wystarczy zaznaczyć rozmiar palca na kartce, rozłożyć pasek na płaskim blacie i zmierzyć obwód linijką. Przy pomiarach trzeba wziąć pod uwagę szerokość szyny pierścionka, ponieważ palec trzeba zmierzyć dokładnie pod konkretną grubość obrączki.

Od czego zależy obwód palca?

Warto wiedzieć, że obwód palca zmienia się w czasie – palce mogą stać się chudsze lub grubsze nawet w ciągu jednej doby. Opuchlizna zwykle pojawia się po zjedzeniu tłustych potraw lub spożyciu alkoholu, dlatego pomiaru nigdy nie należy robić po obfitej kolacji lub imprezie. Palce puchną także latem i jest to naturalna reakcja organizmu na upały. To samo dzieje się na skutek stresu i intensywnego wysiłku fizycznego.