Zmień język

EnglishGermanPolish

Jak wybrać dobre obrączki ślubne krok po kroku?

obrączki ślubne
Udostępnij na mediach społecznościowych

Decyzji dotyczącej ślubnych obrączek nie warto zostawiać na ostatnią chwilę, ponieważ to właśnie obrączki zostają z małżonkami na długo po zakończeniu samej ceremonii. Obrączki są symbolem miłości, który przez kolejne lata będzie stale przypominał o pięknym ślubnym zobowiązaniu, dlatego ich wybór powinien być dokonywany z uwagą i starannością. Ale czym właściwie należy się kierować?

Od czego zacząć poszukiwania obrączek idealnych?

Obrączki ślubne, w odróżnieniu od pozostałej biżuterii, stworzone są do codziennego noszenia. Ich  wybór powinien więc być rozważny i poprzedzony przejrzeniem oferty sklepów internetowych lub wizytą w salonie biżuterii. Oglądanie dostępnych wariantów pozwala zorientować się, co najbardziej trafia w gusta małżonków – a jest to konieczne, by obrączki ślubne nosić z dumą i satysfakcją. Na początku warto również ustalić budżet, ponieważ określona kwota znacznie zawęża zakres poszukiwań.

Styl obrączek – co się nosi?

Dzięki szerokiemu wyborowi, każdy może znaleźć odpowiednie obrączki. Ręcznie robione obrączki ślubne ze zdobieniami podkreślają indywidualność młodej pary, mogą być też inkrustowane drogimi kamieniami, na przykład brylantami. Z kolei proste, gładkie obrączki pasują do każdej stylizacji i są chętnie noszone przez panów.

Jaki materiał na obrączki ślubne?

Obrączki ślubne mogą być wykonane z różnych materiałów, od srebra, przez platynę, aż po tytan. Największą popularnością cieszą się jednak złote obrączki, ponieważ ich piękno jest ponadczasowe, cechują się także wyjątkową trwałością, co jest szczególnie ważne w przypadku biżuterii, która ma być noszona latami. Ponadto złoto ma też wymiar symboliczny – materiał ten świadczy o bogactwie i sile uczuć, o więzi i o pragnieniu obdarowania siebie nawzajem tym, co najbardziej wartościowe.