Zmień język

EnglishGermanPolish

Złota kontra srebrna biżuteria – czy droższe zawsze znaczy lepsze?

złota i srebrna biżuteria
Udostępnij na mediach społecznościowych

Zarówno złota, jak i srebrna biżuteria mają swoich zagorzałych fanów, choć każda z nich ma też przeciwników. Od czego dokładnie to zależy, a także jaką rolę odgrywa w tym cena? Sprawdźmy odpowiedzi na te pytania.

Kruszec biżuterii, a indywidualne preferencje

Przy wyborze biżuterii tak naprawdę liczy się nie tyle cennik, co własne preferencje. Noszenie nawet znacznie droższego, złotego pierścionka może po prostu kolidować z indywidualnym stylem i osobowością. Wtedy zakładanie takiego elementu będzie coraz rzadsze, aż w końcu pierścionek na wiele lat trafi do schowanej głęboko w garderobie szkatułki.

Właśnie dlatego przy wyborze złotej lub srebrnej biżuterii warto kierować się nie tylko ceną, ale własnym gustem. Jeśli odpowiadają nam tańsze warianty ze srebra, to nie oznacza to gorszego gustu, czy gorszego elementu biżuteryjnego. Po prostu jest to przejawem preferencji, do których powinna być dopasowana biżuteria.

Podkreślenie osobowości

W praktyce biżuteria powinna odzwierciedlać osobowość noszącej osoby i podkreślać najważniejsze cechy. Skromna? Frywolna? Bogato zdobiona? Modna? Staroświecka? Jest ona dostępna w wielu różnych wydaniach i ma wiele twarzy, dokładnie tak, jak każdy z nas. Cena powinna więc odgrywać drugorzędną rolę. Jeśli bogato zdobione złote pierścionki są w naszym guście i w zasięgu możliwości finansowych – nośmy je! Jeśli natomiast nie są, to zdecydowanie lepiej sięgnąć po skromniejsze warianty lub wybrać modele z innego kruszcu, także srebra. Wszystko po to, aby czuć się sobą i maksymalnie pewnie.

Jak widać droższe, nie zawsze znaczy lepsze, przynajmniej pod względem dopasowania do charakteru osoby noszącej. Cena jest bowiem w przypadku biżuterii kwestią ważną, ale nie najważniejszą, o której przecież nie muszą wiedzieć osoby postronne.